هیدرولیک
Select Language

هیدرولیک

دسته بندی
تعریف هیدرولیک هیدرولیک به معنای «انجام کار توسط مایع تحت فشار یا حرکت» می گویند. خود کلمه هیدرو از زبان یونانی گرفته شده است که معنای آن در زبان یونانی، حرکات مایعات است.
از کاربردهای نیروی هیدرولیک در زمان های گذشته می توان به جا به جایی و انتقال الوار یا تنه های درخت روی آب از مکانی به مکان دیگر اشاره کرد که کم کم با گذشت زمان استفاده از نیروی آب برای چرخاندن توربینهای آبی جهت نیروی محرکه آسیاب ابداع شد که ابداعی دیگر از کاربردهای نیروی هیدرولیک بوده است.

حرکت و چرخاندن توربین آبی توسط نیروی هیدرولیک آب با سیستم هیدرولیک باز صورت می گرفت، یعنی آبی که باعث چرخاندن توربین می شود جاری بوده و مجدداً جهت چرخش توربین از آن استفاده نمی شد لذا در هیدرولیک سیستم بسته از مایعی که تحت فشار است و عمدتاً سیال یا روغن هیدرولیک است مجدداً استفاده می شود.
مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شیر کنترل جهت هیدرولیک

مکانیزم داخلی شیرهای کنترل جهت در انواع سوپاپی و قرقره ای طبقه بندی می شوند. استفاده از شیرهای کنترل جهت با مکانیزم لغزشی از عمومیت بیشتری در هیدرولیک برخوردار است، اما با پیشرفتهای زیادی که در طراحی و ساخت شیرهای سوپاپی بوجود آمده، میزان استفاده از آنها نیز افزایش یافته است.

شیر کنترل فشار هیدرولیک

شیر کنترل فشار وسیله‌ای است که در مدارهای هیدرولیکی و پنوماتیکی قرار گرفته و فشار وارد شده به سیستم را کنترل و مدیریت می‌کند.

هیدروموتور دنده ای

هیدروموتور دنده ای وسیله ای چرخان است که اصلی ترین کار آن تبدیل انرژی هیدرولیکی به انرژی مکانیکی می باشد. هیدروموتور ها به چند دسته تقسیم می شوند که از جمله آن ها دنده ای، پره ای، اوربیتالی، شعاعی، پیستونی و … را می توان نام برد؛ البته این محصول دارای چند زیر گروه آته، اصلی، دنده ای و ستاره ای و… هم هست.

هیدروموتور پیستونی محوری

این قطعه از سیستم هیدرولیک از دو پمپ اصلی و ضعیف ماشین راهسازی به منظور انجام کار استفاده می کند، به گونه ای که از پمپ اصلی هیدرولیک دستگاه، برای حرکت و از پمپ هیدرولیک ضعیف دستگاه، به منظور توقف خود بهره می برد.

هیدروموتور پیستونی شعاعی

هیدرو موتور های پیستونی شعاعی شرکت Rexroth یا همان Rexroth Radial piston motors معمولا برای حرکت ماشین آلات ( به دلیل قدرت بالا ) مورد استفاده قرار می گیرند. این هیدرو موتور ها در مدل های مختلف برای نیاز های متفاوت طراحی شده است و دارای تیپ و سایز های مختلفی می باشد.

پمپ کارتریجی یا پره ای هیدرولیک

پمپ پره ای (vane pumps) که به آنها پمپ کارتریجی هم گفته می شود (cartridge pumps) یکی از انواع پمپ های دورانی و زیر مجموعه ای از پمپ های با جابه جایی مثبت است.

پمپ پیستونی هیدرولیک

پمپ پیستونی هیدرولیک چیست ؟ قدرت پمپ هیدرولیک پیستونی توسط یک سیستم هیدرولیکی تامین می شود. همانطور که گفتیم قلب تپنده سیستم های هیدرولیکی پمپ آن ها می باشد. در این سیستم ها یک پمپ هیدرولیک فشار بالای سیال را ایجاد می نماید.

پمپ دنده ای هیدرولیک

پمپ دنده ای (Gear Pump) یا پمپ هیدرولیک دنده ای از دنده های مشبک برای انتقال سریع مایعات استفاده می کند پمپ های دنده هیدرولیک نیروی مکانیکی را به انرژی هیدرولیک سیال تبدیل می کند.

صافی هیدرولیک

همان طور که می دانید، در سیستم های هیدرولیک معمولا از روغن استفاده می شود و این روغن ها هستند که هم نقش روان کاری اجزا را داشته و هم انتقال انرژی و توان را از جزئی به جزء دیگر بر عهده دارند.روغن هیدرولیک باید تمیز باشد تا سیستم هیدرولیک به درستی کار کند اما روغن ها در طول زمان آلوده می شوند و این آلودگی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم شود.

شیر کنترل جریان هیدرولیک

شیرهای کنترل جریان با تنظیم کردن میزان عبور سیال در سیستم‌های هیدرولیکی به مقاومت در برابر جریان روغن کمک می‌کنند.

شیر پروپرشنال هیدرولیک

شیر پروپرشنال یا پروپرشنال ولو هیدرولیک شیرهای پرقدرتی هستند که برای تنظیم پارامترهای فشار، سرعت، دبی و جریان سیستم استفاده می شوند. این شیر بیشتر اوقات زمانی داخل سیستم استفاده می شود که نوسانات شدید جریان و فشار وجود داشته باشد و امکان کنترل هر لحظه آن توسط نیروی انسانی وجود نداشته باشد.

فیلتر هیدرولیک

قطعات هیدرولیک در همه صنایع جزو قطعات گران‌قیمت و باارزش هستند. خرابی هر کدام از قطعات هیدرولیک باعث از کار افتادن سیستم هیدرولیک و در بسیاری از موارد از کار افتادن خط تولید یک کارخانه می‌شود. امروزه حفاظت از سیستم و قطعات هیدرولیک جزو اولویت اصلی سازنده‌های دستگاه و صاحبان صنایع است. یکی از روش‌های افزایش طول عمر قطعات، حفاظت از سیال و قطعات هیدرولیک در برابر ناخالصی‌هاست. فیلتر‌های هیدرولیک که در نقاط مختلف سیستم هیدرولیک نصب می‌شوند عهده‌دار این وظیفه هستند.

شیر مدولار هیدرولیک

شیرهای مدولار جزء شیرآلات مهم هیدرولیکی می‌باشند که معمولا در سیستم‌هایی که تعداد شیرآلات کنترلی زیاد است، سعی می‌شود از شیرهای مدولار یا ساندویچی استفاده گردد تا علاوه بر اشغال فضای کمتر، لوله کشی کمتری بین المان‌های سیستم هیدرولیکی اعمال شود.

شیر سروو هیدرولیک

شیر سروو (Servo Valve)، نوعی شیر هیدرولیک است که در جواب به سیگنالی که به آن وارد می شود، جریان روغن را اندازه گیری کرده و بر اساس آن موقعیت، فشار، سرعت و یا نیرو را در انواع ماشین آلات و یا تجهیزات کنترل می کند. این کنترل هیدرولیکی، به صورت مدار بسته انجام می شود.

پمپ اسکرو هیدرولیک

پمپ اسکرو هیدرولیک (پیچی) seim دارای 3 مارپیچ است که برای فشارهای متوسط یعنی 80 بار استفاده می شود.این پمپ هیدرولیک صدای بسیار کمی دارند و بیشتر برای بالابر هیدرولیکی خانگی ، بالابر هیدرولیکی کارگاهی، بالابر هیدرولیکی فروشگاهی استفاده می گردد.

چک ولو هیدرولیک

چک ولو که در صنعت به اسم شیر یک طرفه نیز شناخته می شوند، امروزه در صنایع متفاوتی کاربرد دارند. از این قطعه در سیستم های هیدرولیک و خطوط جریانی استفاده می شود که نیاز داریم از بازگشت جریان جلوگیری کنیم. شیر های یکطرفه انواع مختلفی دارند و در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان