هیدروموتور پیستونی شعاعی
Select Language

هیدروموتور پیستونی شعاعی

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

در هیدروموتورهای شعاعی تعدادی پیستون روی شافت خروجی و بدنه موتور تعبیه می‌شود. تعداد پیستون‌ها معمولا عددی فرد است. سیال در ابتدا فشاری را بر انتهای پیستون وارد می‌کند. پیستون‌ها حرکتی رفت و برگشتی دارند و جهت کنترل توسط یک کاور به بدنه موتور متصل شده‌اند. این فشار و حرکت سبب چرخش شافت و در نهایت تولید توان توسط موتور می‌شود.

نکات خرید هیدروموتور

در درجه اول باید نیازهای دستگاه صنعتی به خوبی شناخته شده تا موتور هیدرولیک مناسب شناسایی و انتخاب شود. هیدروموتورها انواع بسیار زیادی از نظر عملکرد و توان عملیاتی دارند. مهمترین شاخصی که در زمان خرید باید به آن توجه کرد «بیشترین دبی مجاز» است. این شاخص به حجم سیال عبور کرده از موتور در واحد زمان اشاره دارد. میزان سیال یا روغن جابه‌جا شده را غالبا با واحد سانتی‌مترمکعب بیان می‌کنند.

همچنین بیشترین سرعت ثابت گشتاور می‌تواند عامل تعیین‌کننده‌ای برای خرید هیدروموتور باشد. این شاخص بر حسب Nm/bar سنجیده می‌شود. به کمک این شاخص می‌توان میزان گشتاور موتور هیدرولیک در فشارهای مختلف را اندازه‌گیری کرد. دستگاه ممکن است در مقاطعی فشارهای متنوعی را به موتور وارد کند. موتور باید بتواند بیشترین فشارهای ایجاد شده را تحمل کرده و به فعالیتش ادامه دهد. همچنین در زمان فشارهای کم نیز موتور هیدرولیک می‌بایست سیال را از خود عبور داده و توان مکانیکی تولید کند.

 

لیست نظرات

محصولات مرتبط

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان