موتور هیدرولیک
Select Language

موتور هیدرولیک

دسته بندی
موتور هیدرولیک وسیله‌ای است که دارای نوعی حرکت دورانی می‌باشد و کاربرد فراوانی دارد از قبیل به کار گیری آن در قسمت اتوماسیون هیدرولیک صنایع خودروسازی، صنایع معدن، صنایع فولاد، صنایع شیمیایی، صنایع سیمان، و خط‌های تولید ماشین آلات و دستگاه‌های هیدرولیک و…

هیدروموتور در واقع یک عامل دورانی است که نحوه عملکرد آن تبدیل انرژی هیدرولیکی به انرژی مکانیکی می باشد. عملگر‌هایی که پیوسته دوران ایجاد می‌کنند، هیدروموتور به حساب می‌آیند و در زمان دوران بار چرخشی به منظور ایجاد گشتاور مورد نیاز، از موتورهای هیدرولیکی یا هیدروموتورها استفاده می‌شود.

هیدرو موتور از لحاظ شیوه عملکرد در سه گروه جای می‌گیرند:

عملکرد پره‌ای
عملگرایی هیدرو موتور‌ها تا حدود زیادی شبیه پمپ‌های پره‌ای می‌باشد که در ساختمان آن صفحه‌ای با چندین شیار طراحی شده که درون هر شیار تیغه‌هایی قرار گرفته است.

عملکرد دنده‌ای
هیدروموتور‌های دنده‌ای از نظر ساختار داخلی شبیه پمپ‌های دنده‌ای هستند که در آن‌ها چرخ دنده‌ها به صورت داخلی یا خارجی با یکدیگر درتماس هستند. هرچه چرخ دنده‌ها بزرگتر باشند، گشتاور خروجی افزایش یافته و در نتیجه از سرعت هیدروموتور کاسته خواهد شد.

عملکرد پیستونی
ساختار درونی این دسته از هیدروموتور‌ها درست مشابه پمپ‌های پیستونی است؛ به این صورت که تعدادی پیستون روی سیلندر نصب شده است تا این پیستون‌ها به کمک فشاری که سیال به آن‌ها وارد می‌آورد، سیلندر را به چرخش درآورند. هیدروموتور‌های پیستونی ساختار فشرده و پیچیده‌ای دارند و از گشتاور بالا، شتاب بسیار و عمر مناسبی برخورداند.
مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

هیدروموتور دنده ای

هیدروموتور دنده ای وسیله ای چرخان است که اصلی ترین کار آن تبدیل انرژی هیدرولیکی به انرژی مکانیکی می باشد. هیدروموتور ها به چند دسته تقسیم می شوند که از جمله آن ها دنده ای، پره ای، اوربیتالی، شعاعی، پیستونی و … را می توان نام برد؛ البته این محصول دارای چند زیر گروه آته، اصلی، دنده ای و ستاره ای و… هم هست.

هیدروموتور پیستونی محوری

این قطعه از سیستم هیدرولیک از دو پمپ اصلی و ضعیف ماشین راهسازی به منظور انجام کار استفاده می کند، به گونه ای که از پمپ اصلی هیدرولیک دستگاه، برای حرکت و از پمپ هیدرولیک ضعیف دستگاه، به منظور توقف خود بهره می برد.

هیدروموتور پیستونی شعاعی

هیدرو موتور های پیستونی شعاعی شرکت Rexroth یا همان Rexroth Radial piston motors معمولا برای حرکت ماشین آلات ( به دلیل قدرت بالا ) مورد استفاده قرار می گیرند. این هیدرو موتور ها در مدل های مختلف برای نیاز های متفاوت طراحی شده است و دارای تیپ و سایز های مختلفی می باشد.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان