تجهیزات مغناطیسی و ارتعاشی
Select Language

تجهیزات مغناطیسی و ارتعاشی

دسته بندی
نیروی مغناطیسی، جاذبه یا دافعه‌ای است که بین ذرات باردار الکتریکی به دلیل حرکت آن‌ها ایجاد می‌شود. این نیروی اساسی مسئول اثراتی مانند عملکرد موتورهای الکتریکی و جذب آهنربا برای آهن است. نیروهای الکتریکی در میان بارهای الکتریکی ساکن وجود دارند، اما هر دو نیروی الکتریکی و مغناطیسی در میان بارهای الکتریکی متحرک برقرار هستند. نیروی مغناطیسی بین دو بار متحرک ممکن است به عنوان اثر اعمال شده بر هر بار توسط میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط دیگری توصیف شود.
مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

موتور ویبراتور الکتریکی

موتور ویبره که با نام‌های الکترو ویبره یا موتور ارتعاشی نیز شناخته می‌شود وسیله‌ای مکانیکی است که انرژی را از منبع (الکتریکی یا پنومانیک) دریافت می‌کند و آن را به انرژی مکانیکی به صورت ارتعاش تبدیل کرده که در نتیجه سبب لرزش دستگاه خواهد شد.

الکترولیفتینگ با کویل آنودایز(گرد و چهارگوش جهت شارژ کوره و جابجایی قراضه انواع مقاطع فولادی)

لیفت مگنت ها یا مگنتهای جابجا کننده برای حمل، بارگیری و جابجایی، قطعات و مقاطع فولادی، مورد استفاده در صنایع فولاد و ریخته گری و ...، در طرح ها و اندازه های گوناگون ساخته می شوند. کاربرد آنها در حمل و جابجایی انواع قطعات فولادی و شارژ انواع مختلف آهن آلات قراضه در کوره ها می باشد. مگنت های الکتریکی در چهار نوع مختلف طراحی شده اند که عملکرد ایمن، وزن پایین ، بازدهی بالا و مصرف کم از مشخصات کلی آنها می باشد.

جداسازهای مغناطیسی مواد (خشک و تر)

جداکننده الکتریکی از جمله جداکننده های هستند که با قدرت بسیار زیاد از تجهیزات خردایش کارخانجات حفاظت کرده و از ورود انواع قطعات آهنی ،گلوله های آسیاب ، ناخن لودر ، قطعات میلگرد و شوت ها و سرند و ….. به تجهیزات خردایش جلوگیری بعمل می آورد.

کویل آنودایز (طبق سفارش مشتری)

سیم پیچ یا کویل یک سیم هادی است که پیچانده شده و به شکل فنر در آمده است . خاصیت سیم پیچ در قابلیت ذخیره انرژی به صورت میدان مغناطیسی است. همین میدان باعث می شود که سیم پیچ با ایجاد ولتاژ در دو سر خود با تغییرات جریان مخالفت نماید که به آن خاصیت خود القایی می گویند.

تجهیزات اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی(گوس متر)

گوس متر یا تسلامتر که اصطلاحا به آن میدان سنج هم می گویند، وسیله ای برای اندازه گیری میدان های مغناطیسی می باشد که این میدان سنج ها می توانند میزان شدت میدان را در یک جهت و یا سه جهت اندازه گیری نمایند. میدان سنج ها می توانند شدت میدان را با دو واحد تسلا و یا گوس اندازه گیری نمایند.

انواع رزیــن‌ها و پــرکننده‌های مگنت‌های الکتریکال(سیلیکونی و اپوکسی)

رزین چیست؟ این مواد (resins) ترکیبات آلی مصنوعی و یا طبیعی هستند که ویسکوزیته ی (گرانروی) بالایی دارند. نوع طبیعی آنها شفاف است و قابلیت اشتعال زایی زیادی دارند.

کابل جمع‌کن فنری و موتوری

کابل جمع کن ها را میتوان به عنوان یکی از مقرون بصرفه ترین تجهیزات برق رسانی دانست. وسیله ای که برای انتقال جریان برق یا فرمان به تجهیزات متحرک مورد استفاده قرار میگیرد. طراحی این کالا باید به گونه ای میباشد که با استفاده بهینه از اسلیپ رینگ ها جریان برق را از حالت ایستا به جریان چرخشی تبدیل میکند. همین امر موجب میشود تا بدون هیچ مشکلی در انتقال جریان برق کابل منعطف را به دور سیلندر مخصوص انبارش کابل خود جمع کند. این کالا بنا به نوع کاربرد و درخواست مشتری به دو صورت موتوری و فنری قابل ارائه هستند، همچنین می توانند به صورت ثابت یا پایه دار چرخان طراحی شوند تا بتوانند کابل را در هر زاویه و جهت جمع کنند.

فلزیاب صنعتی

متال دتکتور یا دستگاه فلزیاب صنعتی وسیله ای با تکنولوژی بالا برای شناسایی انواع ناخالصی فلزی از فلزات آهنی و غیر آهنی، مغناطیسی و غیر مغناطیسی، فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل، استیل نگیر، آلومینیم، چدن و ... می باشد. آنچه یک متال دتکتور را از رقیبان خود متمایز می کند حساسیت تشخیص این دستگاه می باشد.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان