شیر هیدرولیک
Select Language

شیر هیدرولیک

دسته بندی
شیر هیدرولیک یک شیر برقی است که دائما تحت فرمان بوده و با توجه به فیدبکی که می‌گیرد، فشار و موقعیت مکانی و دبی یا سرعت دستگاه مورد نظر را تحت کنترل دارد. تکنولوژی این نوع شیرها با توجه به سرعت و دقت بالاتر، مزایای بیشتری دارد.
مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شیر کنترل جهت هیدرولیک

مکانیزم داخلی شیرهای کنترل جهت در انواع سوپاپی و قرقره ای طبقه بندی می شوند. استفاده از شیرهای کنترل جهت با مکانیزم لغزشی از عمومیت بیشتری در هیدرولیک برخوردار است، اما با پیشرفتهای زیادی که در طراحی و ساخت شیرهای سوپاپی بوجود آمده، میزان استفاده از آنها نیز افزایش یافته است.

شیر کنترل فشار هیدرولیک

شیر کنترل فشار وسیله‌ای است که در مدارهای هیدرولیکی و پنوماتیکی قرار گرفته و فشار وارد شده به سیستم را کنترل و مدیریت می‌کند.

شیر کنترل جریان هیدرولیک

شیرهای کنترل جریان با تنظیم کردن میزان عبور سیال در سیستم‌های هیدرولیکی به مقاومت در برابر جریان روغن کمک می‌کنند.

شیر پروپرشنال هیدرولیک

شیر پروپرشنال یا پروپرشنال ولو هیدرولیک شیرهای پرقدرتی هستند که برای تنظیم پارامترهای فشار، سرعت، دبی و جریان سیستم استفاده می شوند. این شیر بیشتر اوقات زمانی داخل سیستم استفاده می شود که نوسانات شدید جریان و فشار وجود داشته باشد و امکان کنترل هر لحظه آن توسط نیروی انسانی وجود نداشته باشد.

شیر مدولار هیدرولیک

شیرهای مدولار جزء شیرآلات مهم هیدرولیکی می‌باشند که معمولا در سیستم‌هایی که تعداد شیرآلات کنترلی زیاد است، سعی می‌شود از شیرهای مدولار یا ساندویچی استفاده گردد تا علاوه بر اشغال فضای کمتر، لوله کشی کمتری بین المان‌های سیستم هیدرولیکی اعمال شود.

شیر سروو هیدرولیک

شیر سروو (Servo Valve)، نوعی شیر هیدرولیک است که در جواب به سیگنالی که به آن وارد می شود، جریان روغن را اندازه گیری کرده و بر اساس آن موقعیت، فشار، سرعت و یا نیرو را در انواع ماشین آلات و یا تجهیزات کنترل می کند. این کنترل هیدرولیکی، به صورت مدار بسته انجام می شود.

چک ولو هیدرولیک

چک ولو که در صنعت به اسم شیر یک طرفه نیز شناخته می شوند، امروزه در صنایع متفاوتی کاربرد دارند. از این قطعه در سیستم های هیدرولیک و خطوط جریانی استفاده می شود که نیاز داریم از بازگشت جریان جلوگیری کنیم. شیر های یکطرفه انواع مختلفی دارند و در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان