ولوهای با کاربری ویژه
Select Language

ولوهای با کاربری ویژه

دسته بندی
در بخش های قبلی به معرفی شناخته شده ترین و پرکاربردترین انواع شیر آلات مورد استفاده در سیستم های پایپینگ پرداختیم.
برخی از انواع ولو برای کاربری های خاص طراحی و به کار گرفته می شوند.در این بخش، کاربرد و ساختار برخی از ولو های ویژه را به طور اجمالی مورد بررسی قرار می دهیم.
مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

Cryogenic Valve

سیستم های لوله کشی که از هیدروژن مایع ، اکسیژن ، هلیوم ، نیتروژن ، گاز طبیعی مایع شده یا مایعات بسیار سرد مشابه استفاده می کنند ، نیاز به استفاده از شیرهای برودتی دارند.

Manifold Valve

منیفولد ولو (Manifold Valve) یک نوع شیر چند راهی مخصوص تشکیل شده از چند نازل یا چند شیر سوزنی است که کنترل آن‌ها به کمک یک مدار انجام می‌گیرد و می‌تواند مسیر جریان را به شکل دلخواه تنظیم و تغییر دهد.

Fixed Cone Valve

«شیر مخروط ثابت» (Fixed Cone Valve)، یکی از انواع valve با حرکت خطی و عملکرد کنترلی است که اغلب به عنوان شیر کمکی توربین، شیر تخلیه مخازن (مخصوصا مخازن سد) یا شیر کنترل پیوسته تخلیه جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Solenoid Valve

شیر برقی یا Solenoid Valve یک شیر الکترومکانیکی است که برای قطع و وصل مسیر مایعات و گازها به کار برده می شود. شیر برقی انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی جهت چرخش، باز یا بستن یک شیر (Valve) به بصورت مکانیکی تبدیل میکند. شیر برقی ها به واسطه جریان برق وارد شده به بوبین آنها، عمل قطع یا وصل جریان سیال را انجام میدهند.

Reducing Valve

شیر فشارشکن pressure reducing valve نوعي از انواع از شیرهای صنعتی است که جهت تنظیم ، کاهش و ثابت نگه داشتن فشار خروجی شیر در خطوط انتقال ، شبکه و توزیع آبهای آشامیدنی و خام و دیگر صنایع حتی در صورت ایجاد نوسان در فشار ورودی مورد استفاده قرار می گیرند .

Float Valve

Float Valve، برای کنترل و توقف جریان سیال با توجه به سطح سیال و با عملگر خودکار مورد استفاده قرار می گیرد. از شیر شناور برای جلوگیری از سر ریز شدن مخزن استفاده می شود.

Multi-Port Valve

معمولا در زیر تجهیزات اندازه گیری از گیج ولو ( Gauge Valve ) و یا مولتی پورت گیج ولو ( Multiport Gauge Valve ) استفاده می گردد و نام آن  به دلیل همین خصیصه به زیرگیجی تعبیر می شود. این شیر به صورت تک دسته هستش و تفاوت آن با نیدل های مختلف داشتن دو خروجی دیگر در طرفین می باشند.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان