عملگر پنوماتیک
Select Language

عملگر پنوماتیک

دسته بندی
دسته ای از عملگر ها هستند که از هوای فشرده جهت تولید حرکت چرخشی و یا خطی استفاده می‌کنند. عملگر های پنوماتیکی محرک های بسیار مطمئن، کارآمد و ایمن هستند و از جمله محبوب ‌ترین دستگاه ‌های سیستم ‌های ابزار دقیق به شمار می ‌آیند.
مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

کلمپ پنوماتیک

کلمپ پنوماتیک یا گیره پنوماتیک، یکی از تجهیزات مرتبط با سیستم های هوای فشرده می باشد و زمانی از آن استفاده می گردد که بخواهیم چیزی را محکم و ثابت در جای خود نگه داریم.

چنگک یا گریپر پنوماتیک

گریپر پنوماتیک یا جک انگشتی پنوماتیک یکی از انواع خاص عملگر های پنوماتیک میباشد که همانند چنگک شئ مورد نظر را میگیرد و در ربات های پنوماتیک یا مثلا در بازو های دستگاه تولید ماسک جراحی(برای گرفتن کش ماسک) مورد استفاده قرار میگرد.

سیلندر چرخشی پنوماتیک

سیلندر چرخشی پنوماتیک که به عنوان جک چرخشی مشهور است به کمک قدرت سیال تحت فشار محور سیلندرچرخشی در زاویه های ثابت و محدود، می چرخد. از جمله مهمترین مزیت های سیلندر پنوماتیک میتوان به ابعاد کوچک و نصب آسان، اشاره نمود. زوایای جک چرخشی با سیستم‌های مکانیکی محدود شده و کنترل زاویه به صورت داخلی و یا خارجی انجام میشود.

جک پنوماتیک یا سیلندر پنوماتیک

جک یا سیلندر پنوماتیک در واقع مهم ترین قسمت یک سیستم پنوماتیکی است. بطور کلی سیلندر پنوماتیک تجهیزی است که عملکرد آن توسط باد صورت می گیرد و در واقع از قدرت هوای فشرده برای ایجاد حرکت های طولی و رفت و برگشت استفاده می کند.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان