سیلندر چرخشی پنوماتیک
Select Language

سیلندر چرخشی پنوماتیک

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

سیلندر چرخشی پنوماتیک که به عنوان جک چرخشی مشهور است به کمک قدرت سیال تحت فشار محور سیلندرچرخشی در زاویه های ثابت و محدود، می چرخد. از جمله مهمترین مزیت های سیلندر پنوماتیک میتوان به ابعاد کوچک و نصب آسان، اشاره نمود. زوایای جک چرخشی با سیستم‌های مکانیکی محدود شده و کنترل زاویه به صورت داخلی و یا خارجی انجام میشود. برای کاهش سرعت در انتهای کورس، ضربه گیر قرار دارد. از مهمترین کاربردهای جک چرخشی میتوان به حرکت کنترل شده برای بازکردن شیر پروانه ای در خط لوله اشاره نمود. با جک چرخشی میتوان عملیات دیگری مانند: خم کردن میله ها را انجام داد. این جک در زوایای ۹۰ درجه و ۱۸۰ درجه وجود دارد. جک چرخشی دارای اجزای مختلفی است و هر یک دارای وظایف خاص می باشند که به صورت زیر است:

🔹 بدنه سیلندر چرخشی: معمولا بدنه از چدن یا آلومینیوم است و از درون و بیرون پرداخت میگردد. پرداخت از درون به دلیل افزایش کیفیت و پرداخت از بیرون به دلیل به وجود آوردن نمای بهتر انجام میشود. بدنه سیلندر از تعدادی مجرا برای منتقل کردن هوا به سمت جلوی پیستون است.

🔹 رویه سیلندر چرخشی: به کمک رویه سیلندر، ابتدا و انتهای جک بسته می شود و در نهایت با کمک پیچ به بدنه متصل میشود. جنس رویه مانند جنس بدنه است.

🔹 میله پیستون: این میله نقش رابط را ایفا میکند و از فولاد تهیه میشود.

🔹 کاسه نمد: بیشترین کار سیلندر در کاسه نمد انجام میشود.

🔹 محور هوا: از جنس فولاد سخت و سنگ زده است.

🔹 یاتاقان: یاتاقان بین ساقه و بدنه محور به عنوان تکیه گاه است.

 

لیست نظرات

محصولات مرتبط

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان