ایزوله
Select Language

ایزوله

دسته بندی
این ولوها که به عنوان ولوهای کشویی یا Gate Valve نیز معروف هستند در زیر مجموعه ولوهای پایپینگی قرار می گیرند و
همچنین خرید این ولوها بر عهده واحد ابزار دقیق نیست.

این ولو ها جزو شیرهای صنعتی دستی هستند یعنی اپراتور، این ولوها را با نیروی بازو، باز یا بسته می کند. از آنجایی که در میان انواع ولو هایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع ولو ها بسیار حائز اهمیت می باشند و به همین دلیل بایستی با این مدل ولوها به طور کامل آشنا شوید.

ولوهای ایزوله یا کشویی دارای 3 نوع پرکاربرد هستند که مکانیزم مشابهی نیز دارند.
مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

Knife Valve

این ولوها شبیه گیوتین یا چاقو بوده که با بالا و پایین رفتن، مسیر عبور سیال را باز یا بسته می کنند.شیرهای کشویی جریان سیال را با قرار دادن دریچه فلزی در مسیر جریان کنترل می کند. زمانی که شیر کاملا بسته می باشد، دریچه کاملا پایین آمده و جریان متوقف می گردد و با محدود کردن جزیان سیال، دبی کنترل می گردد.

Single seat / Single disk Valve

مکانیزم کارکرد این شیرها بسیار ساده بوده و بازهم تاکید می کنیم که خرید، بهره برداری و کار با این ولوها برعهده واحد پایپینگ می باشد. این ولو ها دارای یک پلاگ بوده که با بستن ولو، این پلاگ بر روی Seat قرار گرفته و مسیر عبور سیال بسته می شود.

Split Valve

در جاهایی که سیال عبوری ویسکوزیته بالایی دارد یا اینکه حجم عبوری سیال خیلی بالا هست، ممکن است که پلاگی که برای مدل Single Disk در نظر گرفتیم بر روی seat لیز خورده یا حرکت کند و نشتی داشته باشیم. به همین منظور از این مدل Split که دارای یک زائده در کف seat هست، استفاده می کنیم تا بهتر از نشتی جلوگیری کنیم.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان