در سال 1921 میلادی این شرکت توسط Gebhard Balluff به عنوان تعمیرگاه مکانیکی تأسیس گردید . با پیشرفت و توسعه بیشتر در زمینه های مختلف در سال 1956 اولین لیمیت سوئیچ الکترمکانیکی با پتنت این شرکت آماده تولید انبوه و ارائه به بازار گردید . سنسورهای الکترونیکی نظیر اندازه گیری فاصله و سنسورهای القائی ، پراگسیمیتی سوئیچ ، تعیین هویت در سال 1980 و .... متعاقبا این شرکت را از یک تعمیرگاه به شرکت معتبر و پیشرفته ای در زمینه تولید سنسورهای صنعتی تبدیل ساخت .با توسعه و پیشرفت بیشتر در سال 1971 اولین شعبه در اتریش و ادامه آن در سالهای بعد در استرالیا و ایرلنند بیش از 27 شعبه در سراسر دنیا زیر مجموعه این شرکت گردیدند . هم اکنون این شرکت به عنوان گروه بالوف شامل شرکتهای همکار و زیر مجموعه ای با تولیدات منحصر بفرد نظیر STM Sensor Technologie و SIE Sensorik Industrie-Elektronik میباشد .

مسئولیت بخشی از نگرش اساسی Balluff به عنوان یک شرکت است. شعار ما منعکس کننده این هدف میباشد که: تمام حرکات امروز ما بر اساس فردایی میباشد که پیش روی ماست.
این همان ارزشی است که ما به طور مداوم اجرا می کنیم - از بزرگترین مرکز تولید تا کوچکترین شرکت فرعی فروش.
به عنوان یک شرکت فناوری فعال در زمینه هوشمند سازی مبتنی بر ارزش ها ، هدف شرکتی ما نه تنها شامل موفقیت مالی، بلکه مسئولیت در قبال جامعه و محیط اطراف ما نیز می شود.