شرکت سامسون در سال ۱۹۰۷ توسط Hermann sandvoss در فرانکفورت آلمان تاسیس شدو تا کنون در بیشتراز ۴۰ کشور فعالیت خود را گسترش داده است.
گروه سامسون شامل SAMSON AG، شرکتهای تابعه جهانی SAMSON و ده شرکت تولیدی است .

که روش های کنترل جریان را برای شرکتهای پیشقدم در عرصه پردازش در سراسر جهان ارائه می دهد.
گروه SAMSON تولید، فروش و توزیع با کیفیت بالا، پلاگین دوار، توپ و کنترل ولو پروانه ای، در فلزات استاندارد و خاص، اندازه گیری از میکرو جریان به ۱۰۰ اینچ و بزرگتر برای آب، مایعات فرایندی، مایع ، بخار، گاز صنعتی، و گازهای فریزر در نفت و گاز، پتروشیمی، انرژی هسته ای و سنتی، مواد شیمیایی صنعتی، مواد شیمیایی خانگی و شخصی، مواد غذایی و نوشیدنی، دارویی، حرارت خورشیدی، معدن و فلزات و صنایع HVAC. استفاده از HART، Foundation Fieldbus و تکنولوژی Profibus، جایگاه و سامانه سامسون قادر به ادغام با سیستم های کنترل برای ارائه کنترل و تشخیص می باشند.

SAMSON Group همینطور لوازم جانبی کنترل پنوماتیک و الکترونیکی همانند موقعیت ها، عملگرها، دریچه های الکترومغناطیسی، سوئیچ های محدود، تقویت کننده ها، کاهش دهنده های نویز و سیستم های کنترل تشخیصی را تولید می کند.

سامسون در سراسر جهان محصولات خود را ارائه داده و پشتیبانی می نماید. و به مشتریان خود، راه حل هایی برای کنترل جریان پروسه های مایع ارائه می دهند.