خودکنترلی
Select Language

خودکنترلی

دسته بندی
طرز کار این مدل از انواع ولو ها به این شکل است که اگر فلوی عبوری از داخل پایپ زیاد شود، این ولو بیشتر باز شده و اگر فلوی عبوری کمتر بشود، این ولو نیز به سمت بسته شدن می رود.
به عبارت بهتر این ولوها، خودشان، خودشان را کنترل می کنند و نیازی به هیچ نیروی بیرونی یا خارجی نیست.
چک ولوها نیز یکی از این نوع ولوها هستند.
شیرهای یکطرفه به گونه ای طراحی شده اند که تنها از یک جهت اجازه جریان سیال را می دهند.
از فاکتورهای اصلی برای انتخاب شیرهای یک طرفه حداقل فشار لازم برای کارکردن این نوع شیرها است.
مهمترین کاربرد این نوع شیرها به عنوان یکی از انواع ولوهای کنترلی در صنایع شیمیایی، پمپ ها و تجهیزات نیروگاهی است.


مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

Tilting

چک ولو با دیسک وارونه برای حالاتی که جریان به طور مداوم معکوس می‌­گردد مناسب است. شیر با سرعت بالایی بسته می­‌شود و بسته شدن آن بهتر و با ضربه کمتری نسبت به شیر چک ولو لولایی Swing Check Valve صورت می­‌گیرد.

Swing

چک ولو لولایی در زمان قطع شدن جریان سیال یا ایجاد فشار معکوس به طور خودکار بسته می‌­شود. افت فشار جریان و ایجاد اغتشاشات (Turbulence) در سیال، در این نوع از شیرها بسیار کم می‌­باشد. در Check Valve لولایی، دیسک به وسیله­‌ی پین به لولای شیر متصل می­‌شود و توسط تعدادی واشر و حلقه در نشیمنگاه شیر آب بندی می‌­شود که این واشرها به راحتی قابل تعویض هستند.

Ball Check

Ball Valve یک شیر با حرکت چرخشی است که از یک دیسک توپی شکل برای قطع و وصل کردن و تنظیم جریان استفاده می­کند. این دیسک توپی شکل در حقیقت جسمی کروی است که یک سوراخ در آن ایجاد شده است و در حالت باز بودن شیر جریان از این سوراخ عبور می­کند. این شیرها به طور گسترده در صنایع نفت و گاز و مصارف خانگی و سیستم­ های آب و فاضلاب کاربرد دارند.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان