الکتروموتور Ac , Dc
Select Language

الکتروموتور ac dc

دسته بندی
نوعی ماشین است که انرژی الکتریکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می کند. ایده کلی بر این اساس است که وقتی که یک هادی حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می گیرد نیرویی بر روی آن هادی حامل جریان از سوی میدان مغناطیسی اعمال می شود. اغلب موتورهای الکتریکی دوار هستند. اما موتور خطی هم وجود دارند.
هر موتور الکتریکی دوار از دو بخش متحرک و محرک تشکیل شده است.که به بخش متحرک روتور و به بخش ثابت که معمولا درون موتور قرار دارد استاتور یا ایستانه نیز می گویند. در یک موتور الکتریکی، روتور به علت گشتاور ناشی از نیرویی ایجاد شده توسط میدان مغناطیسی در استاتور، به حول محور خود می چرخد. هر الکتروموتور بر اساس ساختارش توسط برق جریان مستقیم DC و یا جریان متناوب AC تغذیه می گردد.


مشاهده بیشتر
صفحه1

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

الکتروموتور ضدانفجار

الکتروموتور های ضد انفجار به موتور هایی گفته می شود که در محیط های قابل انفجار ( Explosion) ، اشتعال ( Falamable) مخاطره امیز (Hazardious ) از لحاظ مجاورت با گازها و مواد محترقه و قابل اشتعال به کار می رود .

الکتروموتور معمولی

این قطعه متشکل از اجزاء اصلی با نام های روتور و استاتور می باشد. استاتور، قسمت ثابت موتور به صورت استوانه ای توخالی است. شیارهایی در دیواره های خارجی آن نیز وجود دارد. این شیارها محل جایگیری سیم پیچ ها جهت تولید میدان مغناطیسی است.

در حال بارگذاری 20 رکورد بعدی

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان