فیلتر پنوماتیک
Select Language

فیلتر پنوماتیک

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

فیلتر پنوماتیک که آن را با نام های رطوبت گیر پنوماتیک و تله آبگیر نیز در بازار می شناسند یکی از مهمترین قطعاتی است که در سیستم های پنوماتیک استفاده می شود و وظیفه اصلی آن جذب رطوبت و ذرات آب و آلاینده ها از هوا می باشد.

زمانی رطوبت از هوای عبوری گرفته شد از المنت فیلتر عبور می کند و در این مرحله هر گونه ذرات ناخالصی که در هوای عبوری باقی مانده باشد به واسطه سنگ فیلتر جذب می شود و در نهایت هوای تصفیه شده از پورت خروجی به سمت بیرون هدایت می شود. بسیاری از مواقع دلیل تجمع بیش از حد رطوبت می تواند نصب غیر استاندارد لوله ها باشد. در هر حال برای جداسازی رطوبت از هوای عبوری باید از فیلتر پنوماتیک استفاده شود.

خرید فیلتر پنوماتیک

در بسیاری از مواقع افراد نمی دانند که چه زمان بهترین موقع برای خرید فیلتر پنوماتیک می باشد. از آنجایی که فیلترهای پنوماتیک دارای عمر مفید طولانی هستند ممکن است تصور کنید که می توان برای مدت های طولانی از این فیلترها استفاده کرد در حالی که چنین نیست. این فیلترها بعد از گذشت چند سال و عملکرد طولانی میزان زیادی از آلودگی را به خود جذب می کنند در نتیجه افت فشار موجب خواهد شد تا فیلتر پنوماتیک فقط و فقط نقش اتلاف کننده انرژی را بازی کند. 

بنابراین اگر می خواهید بدانید که چه زمان بهترین موقع برای خرید فیلتر پنوماتیک می باشد توصیه می کنیم که حتما بازرسی بصری فیلتر را در دستور کار خود قرار دهید و با اندازه گیری فشار در ضمن عبور هوای فشرده از فیلتر پنوماتیک، میزان افت فشار را اندازه گیری کنید. در خرید فیلتر پنوماتیک حتما باید به سایز فیلتر دقت کنید. 

 

لیست نظرات

محصولات مرتبط

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان