شیر پروپرشنال پنوماتیک
Select Language

شیر پروپرشنال پنوماتیک

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

کاربرد شیر پروپرشنال
در صورتی که فشار یا جریان خروجی در طول یک فرآیند و یا از فرآیندی به فرآیند دیگر متغیر باشد، شیر پروپرشنال گزینه مناسبی است. از مهمترین ویژگی‌های این شیرها می‌توان به قابلیت اطمینان و مقرون به صرفه بودن آن‌ها اشاره کرد. این شیرها واکنش و پاسخ بسیار سریع دارند و امکان کنترل مداوم را برای شما فراهم می‌آورند. با استفاده از این شیرها می‌توان به فشار یا جریان پایدار با سرعت بالا دست یافت. این امر زمان چرخه را تا حد زیادی برای شما کاهش می‌دهند. از مهمترین کاربردهای شیرهای پروپرشنال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پر کردن بطری
در صورتی که بخواهید بدون در نظر گرفتن سطح مایع، در مخزن پرکننده فشار را ثابت نگاه دارید، می‌توانید از شیر پروپرشنال استفاده کنید. در مخزن یک سنسور فشار وجود دارد که بازخوردی متناسب را به شیر نشان می‌دهد. در این شرایط از انتقال میزان ثابت مایع در زمان مشخص به بطری اطمینان حاصل خواهد شد.

کنترل کوره
منبع تغذیه با استفاده از شیر پروپرشنال مناسب تنظیم خواهد شد. برای خاموش نمودن جریان گاز در زمان دستیابی به دمای مورد نظر سیگنال دمای دیفرانسیل به عنوان بازخورد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آزمایش نشت
در صورت انتخاب یک شیر پروپرشنال مناسب می‌توان در یک پروفیل مشخص به قطعه آزمایش شده فشار بیشتری وارد کرد.
از دیگر کاربردهای شیر پروپرشنال می‌توان به استفاده از آن در خطوط نورد فلزات، ماشین کاری و گیوتین رخم اشاره کرد. از مهمترین کاربردهای نظامی شیرهای پروپرشنال نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  کنترل باله موشک
  •  کنترل باله هواپیما جنگنده
  •  کنترل لوله توپ و تانک

برخی از شیرهای پروپرشنال به نحوی طراحی شده‌اند که دارای قابلیت کنترل چندین پارامتر به صورت همزمان هستند. در این شیرها امکان استفاده از چند تنظیم مختلف برای عملکردهای مختلف شیر در طول یک سیکل وجود دارد.

 

لیست نظرات

محصولات مرتبط

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان