رگولاتور پروپرشنال پنوماتیک
Select Language

رگولاتور پروپرشنال پنوماتیک

اشتراک گذاری
  • توضیحات
  • نظرات

انواع رگلاتورهای پروپرشنال پنوماتیک

رگلاتور های پروپرشنال پنوماتیکی، با توجه به اختلاف سیگنال ورودی و بازخورد سیگنال فشار مدار، بر فشار مدار پنوماتیکی تاثیر می گذارند. این رگلاتور ها از نظر سیگنال ورودی به دو دسته تقسیم می شوند:

1-رگلاتور های پروپرشنال با سیگنال 4 تا 20 میلی آمپر
2-رگلاتورهای پرو پرشنال با سیگنال ورودی 0 تا 10 ولت

اجزای رگلاتورهای پروپرشنال

رگولاتور یکی از اجزای واحد مراقبت پنوماتیک می باشد. رگلاتورهای پروپرشنال نیز مانند تمامی رگلاتورها علاوه بر بدنه دارای پورت های ورودی و خروجی و دیافراگم جهت تشخیص فشار می باشد اما بخشی که آنها را از سایر رگلاتور ها متمایز می کند یک پورت دریافت سیگنال الکتریکی، یک واحد پردازنده فشار مدار، شیر تنظیم فشار و ساختمان پیچیده تر آن می باشد.

نحوه کارکرد رگلاتورهای پروپرشنال

نحوه کارکرد این رگولاتورها به این ترتیب است که رگلاتور توسط سیگنال دریافتی و با توجه به اندازه تعریف شده فشار را تنظیم می کند. البته این که برای هر میزان فشار چه مقدار جریان به رگلاتور فرستاده شود از قبل و در هنگام طراحی مدار توسط طراح محاسبه شده است. این رگلاتورها تقریبا مانند یک شیر سروو کار می کنند. سیگنال الکتریکی رسیده از واحد فرمان مقدار فشار خروجی را مشخص کرده و یک سیگنال بازخورد برای کنترولر می فرستد. هرگونه تفاوتی بین سیگنال کنترل و سیگنال بازخورد، به یک سیگنال دیجیتال یا الکترونیکی برای تامین نیروی بوبین یک طرف یا هردو طرف شیر تنظیم فشار تبدیل می شود. با حرکت سوپاپ شیر تنظیم فشار به یک سمت یا در وسط قرار گرفتن آن عمل تنظیم فشار انجام می شود. سیگنال کنترل استاندارد 0 تا 10 ولت یا 4 تا 20 میلی آمپر می باشد.

 

لیست نظرات

محصولات مرتبط

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان