اخبار روز
Select Language

اخبار روز

تعداد آیتم ها در هر صفحه

رویکرد فولاد مبارکه در تولید و فروش محصولات کیفی، ضامن حفظ و ارتقای جایگاه این شرکت در IMI-100

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در حاشیه برگزاری همایش شرکت‌های برتر ایران (IMI-100)، با اشاره به دلایل قرارگیری این شرکت در جایگاه برتر شاخص فروش گروه فلزات آهنی و کسب رتبه هشتم شاخص فروش در بین ۵۰۰ شرکت برتر کشور گفت

آغاز تحقیقات بر واردات مفتول در ترکیه / تداوم اعمال سختگیری بر واردات فولاد

ترکیه پس از بررسی میزان واردات کویل نورد گرم از لزوم تحقیق درباره واردات مفتول خبر داده و آماری از واردات این محصول در سال جاری میلادی ارائه کرده است.

شرکت های سوخت فسیلی در میان برندگان بودجه سبز ایالات متحده

دولت جو بایدن در روز جمعه 7 میلیارد دلار به پروژه های هیدروژن پاک ایالات متحده، از جمله چندین شرکت مربوط به سوخت فسیلی، اعطا کرد.

کاهش ۵.۸ درصدی مصرف ظاهری فولاد ایران

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمار مصرف ظاهری فولاد در دوره 6 ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. مصرف ظاهری فولاد میانی در 6 ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش 5.8 درصدی، مصرف ظاهری کل محصولات فولادی افزایش 4.9 درصدی و مصرف ظاهری آهن اسفنجی افزایش 2.78 درصدی داشته است.

افزایش صادرات محصولات تخت به جای طویل / دولت باید قدردان فولادی‌ها باشد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بر افزایش صادرات محصولات تخت نسبت به محصولات طویل در کشور تاکید کرد، وی همچنین تولید برق در شرکت‌های فولادی را رسالتی فراحرفه‌ای دانست.

صنعت فولاد را باید تقویت کرد نه تضعیف

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به لزوم رفتار محتاطانه دولت با صنعت فولاد به عنوان صنعتی رقابتی، اشتغال‌زا، مسئولیت‌پذیر و سودآور تاکید کرد و گفت: زنجیره‌ای که حجم زیادی سرمایه را جذب خود کرده باید با احتیاط با آن رفتار شود تا اعتماد از این زنجیره سلب نشود و ارزش افزوده در آن رشد کند.

استقلال انرژی و تولید پایدار در صنعت فولاد، نقش اساسی نیروگاه خودتامین

عباس مجیدی، مدیرعامل شرکت تدبیر انرژی کامل، مشاور تامین انرژی برق صنایع بزرگ از جمله صنایع فولادی، پتروشیمی، سیمانی و ....، به چالش های مرتبط با تامین انرژی برق در صنعت فولاد پرداخت

الزامات حفظ تجارت ایران با عراق

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: برای حفظ تجارت ایران و عراق در بلند مدت نیازمند آینده نگری هستیم تا بتوانیم خودمان را با شرایط آینده این بازار تطبیق دهیم.

تولید آهن اسفنجی ایران و جهان در سال ۲۰۲۲ / فاصله ایران از جهان تا کجاست؟

داده‌های مطالعات طرح جامع فولاد کشور نشان می‌دهد ایران با فاصله زیاد از جهان رتبه دوم تولید آهن اسفنجی را در اختیار دارد. هند در رتبه نخست است.

نفوذ روزافزون واله در خاورمیانه

شرکت برزیلی واله از برنامه خود برای احداث یک مگاهاب در خاورمیانه خبر داده است. این مگاهاب به ساخت بریکت گرم و کنسانتره سنگ آهن و عرضه محصولات آن به بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اختصاص دارد.

آغاز عملیات خاکبرداری طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس

قائم مقام مدیرعامل و معاون برنامه‌ریزی، مهندسی و توسعه شرکت صبا فولاد خلیج فارس از آغاز عملیات خاکبرداری طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس خبر داد.

ایران، چین و جهان در هفت ماهه ۲۰۲۳ چه میزان فولاد تولید کردند؟

تولید جهانی فولاد در هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0.1 درصد کاهش داشت. تولید ایران نیز در این مدت رشد سالانه بیش از چهار درصدی را تجربه کرد، اما ماه هفتم سال جاری را با 1.5 درصد کاهش نسبت به ماه هفتم سال گذشته پشت سر گذاشت.

راه اندازی فاز نخست گندله سازی در رشتخوار

«مسعود اسدی» عضو هیات مدیره مجتمع فولاد آروند نوین رشتخوار در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴، افزود: واحد گندله‌سازی با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در فاز نخست، با سرمایه گذاری ۶۰۲ میلیارد تومانی و ۷ میلیون یورویی در این مجتمع به بهره برداری رسید.

استارت عملیات نیروگاهی شرکت آلومینای ایران

شروع عملیات اجرایی تولید همزمان برق و بخار (نیروگاه) اختصاصی شرکت آلومینا به ظرفیت ۱۸۰ مگاوات با حضور مدیرعامل محترم این مجموعه کلید خورد.

تقویت جریان صادرات فولاد از اروپا به مصر همزمان با کاهش صادرات قاره سبز

صادرات فولاد از اتحادیه اروپا در پنج ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به همه مقاصد کاهش داشت، با این حال مصر تنها کشوری است که صادرات فولاد از تحادیه اروپا به آن 29 درصد بیشتر از سال گذشته بود.

افزایش ۱۱ درصدی صادرات فولاد ایران

براساس آخرین آماری که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر کرده، صادرات محصولات میانی زنجیره در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش یافته است.

«هوشمندسازی» در فرآوری مواد معدنی و فولاد سازی

هوشمندسازی عملیاتی خطوط تولید کارخانجات صنعتی و تکنولوژی خط فرآوری‌ اقتصادی سرباره‌های کوره قوس الکتریکی، از مهمترین دستاوردهای مهم شرکت دانش بنیان راشا محسوب می‌شود.

نقش فولاد سبز در کربن زدایی صنعت کشتی سازی

با توجه به اینکه فولاد ماده اولیه مهمی در کشتی سازی است که بیش از 75 درصد وزن کشتی را تشکیل می دهد و صنعت فولاد مسئول حدود 7 تا 9 درصد انتشار گازهای گلخانه ای جهان است، رسیدگی به مسئله انتشار کربن فولاد برای کربن زدایی صنعت کشتیرانی بسیار مهم است.

جوانگرایی، گامی به سوی انقلاب در صنعت کشور

تاریخ جهان پر است از تغییر و تحولاتی که پیشرفت و رفاه بشر را تضمین نموده است. انقلاب های بزرگ صنعتی در سده‌های اخیر بیش از آنکه بر تجربه متکی باشد بر پایه کشفیات و اختراعات علمی بوده است.

گل‌گهر با ۲۲۳ همت ارزش بازار، بزرگترین شرکت سنگ‌آهنی بورس معرفی شد

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با نماد کگل با ارزش بازار معادل ۲۲۳ همت به‌عنوان بزرگترین شرکت معدنی و صنعتی ایران معرفی شد.

گزارش اختصاصی چیلان از وضعیت مصرف انواع محصولات زنجیره فولاد:

آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران حکایت از رشد مصرف بیلت و بلوم و محصولات طویل در دو ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد. این رشد در حالی اتفاق افتاده که مصرف آهن اسفنجی کاهش 0.3 درصدی داشته است.

هوش مصنوعی چگونه صنعت فولاد را ارتقا می‌دهد؟

فناوری‌های نوظهور مانند یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به‌تدریج صنایع جهان از جمله صنعت فولاد را از خود متاثر می‌کنند. کاهش زمان و هزینه و افزایش دقت در تولید و همچنین حذف هزینه‌های مستمر نگهداری تجهیزات برجسته‌ترین دستاوردهای توسعه این فناوری‌هاست.

رئیس اتاق اصناف ایران تعیین شد

رئیس اتاق اصناف ایران و اعضای هیأت رئیسه دور هشتم اتاق اصناف ایران مشخص شدند.

مدیرعامل میدکو از عزم این مجموعه برای ارتقای ۲۰۰ هزار تنی ظرفیت تولید فولاد خبر داد

مدیرعامل میدکو در مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ از تلاش این مجموعه برای افزایش ظرفیت تولید خبر داد.

فعالیت 40 مرکز تجاری ایران در کشورهای مختلف

رئیس اداره رایزنان بازرگانی و مراکز تجارت سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه یکی از برنامه های سازمان توسعه تجارت، افزایش تعداد رایزنان بازرگانی و مراکز تجارت ا‌ست، از افزایش تعداد رایزنان بازرگانی به 30 نفر ظرف چند ماه آینده خبر داد.

افزایش تولید فولاد در ایران برخلاف جهان

آخرین آماری که انجمن جهانی فولاد از تولید جهانی منتشر کرده است، نشان می‌دهد در شرایطی که تولید فولاد جهان در چهار ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته کاهش داشته، جریان تولید در ایران افزایشی بوده است.

استارت پروژه هفت هزار میلیاردی صبانور

قرارداد EPC ساخت کنسانتره ۲ میلیون تنی گلالی واقع در شهرستان قروه استان کردستان از طرف شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به عنوان کارفرما به شرکت سازه های صنعتی آذران به عنوان پیمانکار EPCابلاغ گردید.

رئیس اتاق بازرگانی تهران تعیین شد

با رأی اعضای هیأت نمایندگان اتاق تهران، رئیس اتاق بازرگانی تهران در دور دهم هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی انتخاب شد.

تحویل ۲ هزار تن ورق فولادی برای تکمیل پل عنافچه خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اعلام کرد، برای پروژه ورق‌های مورد نیاز پل عنافچه، ۲ هزار تن ورق فولادی در نظر گرفته شده است که ارزش ریالی آن ۶۰ میلیارد تومان است

رونمایی از ۴ طرح شرکت ملی گاز ایران برای بهینه‌سازی مصرف

مدیر هماهنگی امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران چهار طرح بزرگ این شرکت برای بهینه‌سازی مصرف را تشریح کرد.

استعلام شناسه رهگیری چه اطلاعاتی به مردم می‌دهد‌

مصرف‌کنندگان با استعلام شناسه رهگیری درج شده روی کالا می‌توانند علاوه بر تشخیص اصالت قطعه، از مواردی نظیر برند، تولیدکننده، مشخصات ابعادی، جنس و حتی گارانتی کالا مطلع شوند.

بررسی تقاضای جهانی فولاد در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ میلادی

داده‌های انجمن جهانی فولاد از رشد مثبت تقاضای جهانی فولاد در سال‌‌های جاری و آینده میلادی خبر می‌دهد و گویای این است که در میان مناطق مختلف دنیا آسیا و اقیانوسیه بیش‌ترین تقاضای فولاد را در سال‌‌های 2023 و 2024 خواهند داشت.

سی‌آی‌اس بازار جایگزین صادراتی فولادسازان روس

فولادسازان روسی این روزها نفوذ به بازارهای جایگزین برای جبران بازارهای از دست رفته در اثر تحریم‌های اروپا را دنبال می‌کنند. در همین راستا سِوِراستال از فتح بازارهای جدید و نوآوری در تولید برای فتوحات بیشتر بازارهای صادراتی در شرایط تحریم خبر می‌دهد.

تسهیلات ویژه 15 بندی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان

تسهیلات تولیدکنندگان و واردکنندگان در ۱۵ بند ابلاغ شد؛ این تسهیلات به منظور کاهش تورم و رشد تولید به صورت ویژه به تولیدکنندگان و واردکنندگان ارائه خواهد شد و پس از ابلاغ توسط اداره‌های کل استاندارد استان‌ها وارد فاز اجرایی خواهد شد.

ممنوعیت راه اندازی مجدد خطوط لوله گاز روسیه توسط گروه هفت و اتحادیه اروپا

به گفته مقامات درگیر مذاکرات، گروه هفت و اتحادیه اروپا واردات گاز روسیه را در مسیرهایی که مسکو عرضه خود را قطع کرده است، ممنوع خواهند کرد.

استراتژی چین در کربن‌زدایی از فولاد

نماینده ارشد انجمن جهانی فولاد در دفتر پکن از رشد مصرف فولاد چین در سال‌های 2023 و 2024، رشد مصرف قراضه و افزایش تولید فولاد با کوره قوس الکتریکی در این کشور خبر داد. او همچنین خاطرنشان کرد تولید سنگ آهن چین در معادن درون‌مرزی و برون‌مرزی این کشور تا اواسط دهه آینده میلادی به 400 میلیون تن می‌رسد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان عضو انجمن جهانی فولاد شد

شرکت فولاد مبارکه همزمان با دو شرکت امریکایی و چینی به عضویت انجمن جهانی فولاد درآمد.

کارخانه فولادسازی غدیر نی ریز راه اندازی شد

انتظار ١٦ ساله به سرآمد و كارخانه فولادسازى غدیر نی‌ریز با ظرفيت يك ميليون تن در سال در دوره مدیریت مهندس مصطفی‌پور در فولاد غدیر نی‌ریز راه اندازی شد.

تولید فولاد سبز به روایت تصویر / رونمایی از نخستین کارخانه فولاد سبز اروپا توسط یک فولادساز سوئدی

یک واحد فولادساز در سوئد بنا دارد تا دو سال آینده نخستین محصول فولاد سبز خود را ارائه کند. در این کارخانه به جای زغال سنگ از هیدروژن استفاده می‌شود تا گاز گلخانه‌ای کمتری با تولید فولاد منتشر شود.

چگونه شرکت‌های بازرگانی می‌توانند تسهیل‌گر تولید باشند؟

چیلان در گفت‌وگو با دکتر اردشیر فاضلی، مدیرعامل شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران به نقش این شرکت در تأمین زنجیره آهن و فولاد کشور پرداخت. به باور وی، اگر شرکت‌های بازرگانی با معیارها و سازوکار درستی اعتبارسنجی و رتبه بندی شوند، کارکرد اصلی خود که کمک به چرخه تولید کشور است را به خوبی ایفا خواهند کرد.

شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر تندیس واحد نمونه برتر ملی در بخش صنعت را دریافت کرد

شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر طی مراسم «اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی امتنان از کارگران نخبه، گروه‌های کار و واحدهای نمونه»، موفق به کسب مقام واحد نمونه برتر استانی و ملی در بخش صنعت شد.

تولید کنسانتره اپال پارسیان سنگان از ظرفیت فراتر رفت

مدیرعامل شرکت اپال پارسیان سنگان از کسب رکورد طلایی در تولید روزانه کنسانتره به میزان 12640 تن در تاریخ 11 اردیبهشت ماه سال جاری در کارخانه کنسانتره این مجتمع خبر داد.

درخواست 5 کشور تولیدکننده نفت برای پیوستن به اتحاد بریکس

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، الجزایر، مصر، بحرین و ایران در حالی که این گروه برای برگزاری اجلاس سالانه خود در آفریقای جنوبی آماده می شود، رسماً درخواست کرده اند به گروه کشورهای بریکس بپیوندند.

صادرات ۱۲.۲ میلیارد دلاری زنجیره معدن و صنایع معدنی در سال ۱۴۰۱

شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی در ۱۲ ماهه سال گذشته، ۴۸ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۸۰۰ تن محصول به ارزش ۱۲ میلیارد و ۲۳۹ میلیون دلار به خارج صادر کردند.

رشد ۹ درصدی تولید فولاد ایران در سال ۱۴۰۱

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در سال 1401 را منتشر کرد. طبق آمار منتشر شده، تولید فولاد میانی کشور در سال 1401، 30 میلیون و 433 هزار تن بوده که رشد 9 درصدی (بیش از 2.5 میلیون تن) نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

فولاد طبرستان به یکی از تامین کنندگان برتر قطعات صنعت آهن و فولاد تبدیل شده است

سالگرد چهل سالگی تاسیس و همایش اختصاصی دستاوردهای «ریخته‌گری فولاد طبرستان» در صنعت فولاد،در هتل میزبان بابلسر برگزار شد.

نامه‌نگاری اتاق بازرگانی ایران با فدراسیون اتاق‌های بازرگانی عربستان

رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس فدراسیون‌های اتاق‌های بازرگانی عربستان سعودی، ابتکار تبادل هیات‌های اقتصادی بخش خصوصی برای آغاز مناسبات فعال تجاری میان دو کشور را مطرح کرد.

جزئیات مدیریت نرخ تورم تولیدکننده و مصرف‌کننده کالاهای صنعتی‌‌

طبق آمار، بخش صنعت و معدن (تولید) در سال 1401، از وضعیت مطلوبی در مدیریت نرخ تورم تولیدکننده و مصرف کننده کالاهای صنعتی برخوردار بوده است به طوری که تورم تولیدکننده در بخش صنعت و معدن روند کاهشی داشته است

سامان‌دهی قانون معادن در مجلس/ پارسال در حوزه تولید پیشرفت‌های ‌خوبی داشتیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مجلس در حال بررسی طرحی در کمیسیون برای ساماندهی به قانون معادن است، گفت: با تحول اساسی در حوزه معدن، منبع درآمدی مهمی برای اقتصاد کشور ایجاد می‌شود و رانت عده‌ای قطع خواهد شد.

رونمایی از سند راهبردی روابط عمومی‌های منطقه گل‌گهر

با حضور جمعی از اعضای هیات‌ مدیره گل‌گهر، سند راهبردی روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل شرکت‌های منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر در چشم‌انداز ۱۴۱۰ رونمایی شد.

شرکت ارژن تجهیز ایرانیان